10. ledna 2018

O novém začátku (a o tomto blogu)…          Dnešní příspěvek o roce minulém a o začátku letošního roku jsem chtěla psát (samozřejmě) o pár dní dřív. Nicméně se zatím zdá, že nový rok půjde ve šlépějích roku odcházejícího – a tak mě opět skolila nemoc. A když už je tedy ten nový rok = nový začátek, řekla jsem si, že to s tou nemocí zkusím tentokrát i já jinak! Loni jsem jela v módu „nemám čas polehávat s každým bacilem“ a výsledkem byla neustále se vracející zdravotní indispozice (i když vzhledem k tomu neustále šedivému a pochmurnému podzimně-zimnímu počasí, kdoví jestli to bylo jen tím…). Letos to zkouším tedy opravdu vyležet… A popravdě řečeno, po všech těch vánočních přípravách se mi ten odpočinek (i s evidentním důvodem) celkem hodí :-) Konečně si mohu udělat takové svoje druhé „Vánoce“, kdy se s teplým čajem, dekou a knihou (od Ježíška samozřejmě) mohu natáhnout do svého koutku gauče. Zapálit si pár svíček (pro ten Hygge pocit…), do aromalampy nakapat citron nebo eukalyptus a užívat ty dlouhé zimní večery… Holky se zdají být po Vánocích také nějaké unavené, protože mi to zatím tolerují.

           Ale zpět k tomu, o čem jsem dnes chtěla psát. Na přelomu roku si pokaždé rekapituluji, jaký byl ten rok právě se loučící a zároveň si už představuji, co mě asi čeká (a občas nemine) rok následující. A také už si začínám plánovat co, kdy a jak :-). K loňskému roku obecně mohu říct, že naštěstí nebyl nijak dramatický (oproti roku 2016 to byla – až na pár menších komplikací a nepříjemností – vlastně taková klidnější procházka), na druhou stranu nebyl ani nijak zvlášť „růžový“. Věci šly svým (někdy více někdy méně) příjemným tempem a směrem, ale aspoň nevyžadovaly jakékoli vypětí sil. 

          V jedné věci byl ale pro mě uplynulý rok přínosný – konečně jsem začala zase více psát, systematičtěji se věnovat tomuto blogu a i díky psaní příspěvků se nejen odreagovávat od každodenních povinností, ale také zkoušet si i různá témata. Vím, že v posledních měsících to tady na blogu vypadalo s frekvencí psaní příspěvků všelijak :-), ale bylo to dáno několika komplikacemi:
  •            Nedostatek času. Blog jsem si zakládala především proto, že jsem chtěla psát… procvičit se v jiném stylu psaní, realizovat se a také se odreagovat. Jenže napsat trochu delší text, který má „hlavu a patu“ a je (snad) i dobře čtivý :-), zabere svůj čas. A ten já zvláště v druhé půli roku přestávala mít. Totiž… naše mladší dcera už zase tak malá není a kromě toho, že vyžaduje víc pozornosti, je s ní už i možné víc věcí podnikat. A protože i naše dcera starší se posunula vývojově taky dále, začala mít svoje koníčky... A skloubit všechno dohromady byl občas kumšt. Do toho se u nás od podzimu zabydlely nejrůznější nemoci nás všech a ještě se i sešlo několik větších rodinných akcí… Dostat se v tom všem na blog se mi nedařilo. Mohla jsem sice na blog hodit občas jen pár fotek a k nim popisek, ale blog mám především kvůli potřebě sem tam něco napsat a také jsem měla ještě problém se zaměřením blogu…
  •       Zaměření blogu. Když jsem předloni přemýšlela, o čem bych vlastně chtěla a mohla psát, měla jsem trochu problém… O svém oboru jsem psát nechtěla, protože mi to nepřišlo jako vhodné téma pro blog a pro relax :-) Zkusila jsem tedy začít psát jeden z takových těch lifestyle blogů, které ráda sleduji :-). A popravdě mě to bavilo, jenže jsem brzy narazila na svůj blok… mám ráda svoje soukromí. A když se o slovo začne hlásit cenzura (i ta vlastní), tak už nejde uvolněně psát. Nejsem typ člověka, který rád veřejně zaznamenává svůj život a domácnost. Nevadí mi sem občas něco hodit z mého života, když je to k tématu… ale necítila bych se dobře, postavit na tom právě celý blog.

          A tak jsem se na přelomu roku dostala na několik křižovatek, na nichž bych se měla rozhodnout, jakou cestou se vydám dál. Jednou křižovatkou je právě tento blog, na který bych chtěla určitě přispívat dál, protože – i když jsem na něj v posledních měsících psala spíše sporadicky – bavil mě :-), a také mě bavilo hledat ten svůj směr… A zatím to vypadá, že se pro letošek přesunu spíše od zaznamenávání svého života k zaznamenávání toho, co právě řeším nebo se mi honí hlavou…

          V tomto roce mě taky čeká několik změn, především mi bude už (to to uteklo) končit rodičovská „dovolená“ a do školky (i když zatím jen do malé soukromé školičky) bude nastupovat i naše mladší dcera. A obojí se může a pravděpodobně i projeví na blogu. Možná v tématech, možná v čase a prostoru, který mu budu moci věnovat… To v tuto chvíli nevím. A sama jsem zvědavá, jak na tom na konci letošního roku budu já i můj blog :-)

Takové "krásné" počasí posledních týdnů...

Dodatečně Vám přeji do toho už letošního roku hodně pohodových chvil s šálkem dobré kávy (nebo čaje... či co je každému libo :-) ), zdraví a normálního (= příjemnějšího) počasí!


  


Žádné komentáře:

Okomentovat